Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËSkandali/ Meta: Vetëm 'rilindja' mund ta ngatërronte Hajredin Pashën, me legjendën Elez...

Skandali/ Meta: Vetëm ‘rilindja’ mund ta ngatërronte Hajredin Pashën, me legjendën Elez Isufin

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar pas skandalit të deputetit të Partisë Socialiste Tonin Gogu i cili e quajti Hajredin Pashën heroin e dibranëve.

170 vite këngë e lavdi, dedikuar Hajredin Pashës, heroit të gjithë dibranëve. Një prej dedikimeve që ndër breza është trashëguar e vijon të ngjallë njësoj emocione“, shkruante Gogu në Facebook.

Madje, nuk e me ke kaq shpërfaqjen e injorancës funksionale, por Gogu ka krijuar edhe hashtaget me emrin e ish-gjeneralit famëkeq të osmanëve, Hajredin Pashës

Vetëm “Rilindja” mund ta ngatërronte Hajredin Pashën, me Legjendën e Dibrës dhe të mbarë kombit, Elez Isufin’, shkruan Meta në Facebook

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME