Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETU gjet i vdekur prezantuesi i BBC, u gjet nga kryebashkiaku dhe...

U gjet i vdekur prezantuesi i BBC, u gjet nga kryebashkiaku dhe gazetarët

Symi – U gjet në një zonë shkëmbore pranë një shpelle në plazhin e Agia Marina – trupi i Michael Mosley nuk ishte i dukshëm me sy të lirë, por u “kap” nga kamerat e celularëve, të cilat regjistruan pamjet dhe iu desh të “zoomonte” në vendngjarje.

Në një zonë shkëmbore të plazhit të Agia Marinës, ku u përqendruan kërkimet për prezantuesin e humbur të BBC në Symi , u gjet trupi i Michael Mosley, pas pesë ditësh.

Kryebashkiaku i Symit, Lefteris Papakalodoukas, kishte hyrë në gomone me gazetarë, për t’u treguar pikat e rrezikshme. Aty kamerat e celularëve kanë pikasur trupin e prezantuesit 67-vjeçar.

Në varka ndodheshin gazetarja e “Protou TEMAtos”, Lina Kekesi, si dhe gazetarë të Star, Mega dhe ERT, si dhe kolegë të tyre nga mediat e huaja dhe nga BBC. Sipas përshkrimeve, trupi i prezantuesit britanik nuk dukej me sy të lirë, por ishte “kapur” nga kamerat e celularëve, të cilët regjistronin pamjet dhe duhej të “zoomonin” në vendngjarje.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë roja bregdetare për të bllokuar zonën.
Sipas Independent, zjarrfikësit që prej ditës së djeshme po hetojnë një sistem shpellash, të cilin banorët e cilësojnë si “gremina”. Siç sqarojnë ata, rrjeti i shpellave, i cili ndodhet në një plazh piktoresk, përbëhet nga dhjetëra tunele, të cilat mund të mbushen shpejt me ujë deti.

Dr Mosley u pa për herë të fundit duke u larguar nga plazhi i Shën Nikollës në orën 13:30 të mërkurën, kur ai besohet se po shkonte përgjatë shtegut bregdetar për në Pedi aty pranë. “Është si një sistem tuneli i thellë, por është plot me ujë dhe mund të përhapet me milje. Ka një arsye që ata e quajnë atë. Aty po ndodh diçka shumë e çuditshme”, tha një kamerier për Daily Telegraph.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME