Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVatra zjarri ende aktive ne Peshtan dhe Krapës (vidio)

Vatra zjarri ende aktive ne Peshtan dhe Krapës (vidio)

Firr – Masivet pyjore te Peshtanit dhe Kreshpanit ne Fier edhe mengjesin e kesaj te merkure vijon te jene ne pushtetin e flakeve. Nje vater e cila ka qendruar aktive pergjate gjithe nates ka mare perhapje me te gjere duke rrezikuar edhe banesat ne Kraps por fale nderhyrjes se shpejte te mjeteve zjarrfikese eshte neutralizuar.

6 mjete zjarrfikese ne terren per neutralizimin e flakeve dhe 80 forca ushtrie. nderkohe qe ne ne ndihme te tyre ka mberritur edhe helikopteri Cougar .

Era favorizon perhapjen e flakeve dhe riaktivizimin e vatrave te zjarrit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME