Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT127 milionë euro për Enzo Fernandez, mbërrijnë dy oferta te Benfica

127 milionë euro për Enzo Fernandez, mbërrijnë dy oferta te Benfica

Enzo Fernandez ishte një nga lojtarët më të spikatur në Kupën e Botës në Katar. Kampioni i Botës me Argjentinën luan në Portugali te skuadra e Benficës, por e ardhmja shihet larg Lisbonës, pasi kanë ardhur dy oferta joshëse.

Rui Costa ka zbuluar se për të kanë ardhur dy oferta me vlerë 127 milionë euro, por identiteti i klubeve nuk është zbuluar. Kaq në fakt është dhe kërkesa e Benfica-s për ta lënë të lirë.

Dëshira e presidentit është që ai ta mbyllë sezonin me “Shqiponjat” dhe më pas të lihet i lirë për të vijuar karrierën në ndonjë skuadër të madhe. Liverpooli dhe Real Madridi kanë qenë dy skuadra që janë përfolur shumë për një interesim për Fernandez.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME