Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti në Levan - Tepelenë/ Shkon në 3 të vdekur e 3...

Aksidenti në Levan – Tepelenë/ Shkon në 3 të vdekur e 3 të plagosur

Fier – Ka shkuar në tre numuri i të vdelurve në aksidentin e mbrëmjes së sotme në aksin e autostradës Levan – Tepelenë. Burime zyrtare nga Policia Fier pohuan se ka ndërruar jetë edhe gruaja e policit të FNSH Sokrat Lela, Fatbardha.

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin e rrugës Levan – Tepelenë në afërsi të Buzmadhit. Në automjetin tip Ford udhëtonte Sokrati me bashkëshorten e tij dhe vjerrën. Në parakalim një automjeti tip Opel Zafira është përplasur me të. Në mjetin tip Opel udhëtonte një familje nga Cakrani ku kanë mbetur të tre të plagosur pjestarë të një familje

Të vdekur

Sokrat Lelaj nga Mbrostari

Fatbardha Lelaj bashkëshortja

Bylyre Salaj vjerra e Sokratit

Të plagosur

Gerti Skënderaj Cakran Fier
Gladiola Meraj gruaja e Gertit
Vajza 6 vjeçe e Gertit

Në vëndin e ngjarjes shkuan forca të shumta policie, zjarrëfikëse dhe ambulanca të cilat bënë të mundur nxjerrjen e trupave dhe dërgimin në spitalin rajonal Fier për dhënie të ndihmës së parë mjekësore për ata që kishin shenja jete, ndërkohë që dy kihsin ndërruar jetë në vend

Policia dhe ekspertët e kriminalistikës po zbardhin rrethanat e këtij aksidenti se cilat kanë qënë shkaqet pasi në fillim është folur për parakalim të gabuar të një mjeti

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME