Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKush janë viktimat dhe të plagosurit e aksidentit në Levan-Tepelenë

Kush janë viktimat dhe të plagosurit e aksidentit në Levan-Tepelenë

Policia e Fierit ka dhënë informacion zyrtar për aksidentin me dy viktima në aksin Levan-Tepelenë, pranë fshatit Buzëmadh, nga përplasja e dy automjeteve. 

Kanë humbur jetën efektivi i FNSH, Sokrat Lela, 54 vjeç dhe vjehrra e tij Bylyre Salaj, 78 vjeçe, ndërsa e plagosur rëndë ka mbetur bashkëshortja e tij, Fatbardha Lelaj. 

Viktimat dhe e plagosura udhëtonin me një automjet tip ‘Ford’ që drejtohej nga polici, i cili u përplas me një ‘Opel Zafira’ me drejtues Gerti Skënderaj, 43 vjeç, i cili mbeti i plagosur.

43-vjeçari po udhëtonte së bashku me bashkëshorten e tij Gladiola Meraj dhe vajzën 6 vjeçe, të cilat kanë pësuar lëndime të lehta. 

Viktimat

Sokrat Lelaj Mbrostar Fier

Bylyre Salaj

Të Plagosurit

Gerti Skënderaj Cakran Fier
Gladiola Meraj Gruaja e Gertit
Vajza 6 vjeçe e Gertit

Fatbardha Lelaj gruaja e Sokratit nga Mbrostari

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME