Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIBie Whatsapp në rang global

Bie Whatsapp në rang global

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook Meta, pësoi një ndërprerje globale.

Problemet u zbuluan fillimisht rreth orës 03:17 të mëngjesit, sipas Downdetector.com, i cili monitoron ndërprerjet në shërbimet e internetit.

Përdoruesit raportuan probleme me dërgimin dhe marrjen e mesazheve. Shërbimi normal në WhatsApp nuk ishte rikthyer ende rreth orës 4:05 të mëngjesit ET.

WhatsApp Web, versioni i shfletuesit të internetit të shërbimit të mesazheve, nuk u ngarkua kur u testua nga CNBC. “Sigurohu që kompjuteri yt të ketë një lidhje aktive me internetin,” shkroi një kërkesë në WhatsApp Web.

Meta më vonë konfirmoi probleme me WhatsApp.

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz aktualisht kanë probleme me dërgimin e mesazheve dhe ne po punojmë për të rivendosur WhatsApp për të gjithë sa më shpejt të jetë e mundur”, tha një zëdhënës i Meta për CNBC.

WhatsApp, i cili ka rreth 2 miliardë përdorues, është veçanërisht i popullarizuar në vende të tilla si India dhe Brazili.

Nuk është defekti i parë për një platformë në pronësi të Meta këtë vit. Në gusht, përdoruesit e Facebook raportuan një problem ku Feed-i i tyre ishte postuar me mesazhe nga njerëz të tjerë që fillimisht ishin bërë në faqet e të famshëmve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME