Sunday, September 24, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIBreshëri shkakton dëme në serat e bujqëve të Lushnjes (fotot)

Breshëri shkakton dëme në serat e bujqëve të Lushnjes (fotot)

LushnjeBreshëri që ra mbrëmjen e djeshme në zonën e Lushnjes ka shkaktuar dëme të mëdha në sera e të mbiella.

Kryetari i PD për degën Lushnje Eduart Sharka ka hedhur edhe postime në rrjetin social facebook.

Lexoni postimin dhe shikoni fotot

“Pershendetje Miq ! Ne fotot e meposhteme pasqyrohet demi i shkaktuar mbreme nga bresheri ne disa serra ne Njesine Administrative Hysgjokaj. Ne baze te Ligjit “Per Emergjencat Civile” neni 41, sot atje duhej te shkonte nje komision ekspertesh i Bashkise Lushnje per te vlersuar demet e shkaktuara. Te tilla deme duhet te kompesohen nga buxheti i bashkise sepse 8% e ketij buxheti duhet te shkoje ne kete destinacion. Zotimi yne eshte se mbas 14 Majit kjo do te jete nje procedure normale per çdo rast qe fermeret demtohen nga fatkeqsite natyrore. Te nderuar Fermere. Ju e keni ne dore ndryshimin !”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: