Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËBushati: Berisha shpëtoi opozitën nga të qenit kukull

Bushati: Berisha shpëtoi opozitën nga të qenit kukull

Me rikthimin e Sali Berishës si kryetar i Partisë Demokratike, analisti Andi Bushati thotë se opozita ka shpëtuar nga një kurth që synonte ta kthente në një opozitë kukull.

”Sinjale që ndërkombëtarët po izolojnë PD. Pyetja është: A shpëtoi me Berishën PD-ja nga izolimi? Po të kthejmë filmin shohim që pati një plan kryesisht të organizuar nga Yuri Kim për ta kantandisur opozitën në një grup dordolecësh.

Ta ndash partinë nga votuesit e vet. Të bësh një opozitë kukull që e përdor qeveria dhe nuk e voton masa. Nga ky izolim opozita shpëtoi. A do ketë një rrethim Berisha tani? Kjo pritet të shihet”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME