Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËDosja amerikane për ish-zyrtarin e SHBA/ Meta kërkon dorëheqjen e Ramës

Dosja amerikane për ish-zyrtarin e SHBA/ Meta kërkon dorëheqjen e Ramës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se dorëheqja e Edi Ramës nga posti i kryeministrit është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm.

Përmes një postimi në Facebook, Meta është shprehur se Rama ka bashkëpunuar me ish-zyrtarin e FBI-së, McGonigal, për të goditur opozitën dhe për të zhbërë shtetin ligjor.

Ai shton se niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit nga Edi Rama, është skandaloz dhe i paimagjinueshëm

“Dorëheqja e Edi Ramës është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm. Niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit është skandaloz dhe i paimagjinueshëm”, ka shkruar Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME