Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmri/ Ky është autori që ekzekutoi Edmon Papën

Emri/ Ky është autori që ekzekutoi Edmon Papën

Personi që shihni në foto, i shpallur në kërkim nga policia si autor i dyshuar për autori vràsjen e biznesmenit Edmond Papa, është 44-vjeçari Andrew Bode, lindur në Berat dhe banues në Tiranë.

Bode figuron edhe si biznesmen, pasi ka një kompani në Korçë që merret me import dhe eksport, tregtim me shumicë dhe me pakicë të ujit të pijshëm, depozitimin dhe transportin e ujit të pijshëm dhe pijeve të tjera joalkoolike.

Biznesi i Bodes është hapur në vitin 2020 dhe si ortak figuron vetëm 44-vjeçari.

Bode u shpallur në kërkim pas arrestimit të 30-vjeçarit Albano Velo me 31 dhjetor në Rinas, i cili po ashtu dyshohet se është organizatori dhe vrasësi i Papës më 16 dhjetor 2022.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME