Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETViti 2022/ 47 vrasje me 54 viktima

Viti 2022/ 47 vrasje me 54 viktima

Përgjatë 12 muajve të vitit 2022 nuk munguan krimet e rënda kundër jetës, duke përfshirë vrasje mafioze, vrasje si pasojë e konflikteve të çastit apo për shkak të problemeve të vjetra.

Nga muaji janar deri në dhjetor u regjistruan 47 vrasje duke shkaktuar kështu 54 viktima. Nga këto ngjarje 34 janë zbardhur nga ana e autoriteteve, Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë, ndërsa 13 të tjera vijojnë të jenë pa autor. Ku 10 u regjistruan brenda familjes.

Krahasuar me vitin e shkuar kemi më pak ngjarje kriminale dhe viktima. Gjatë 2022 u kryen 14 vrasje me pak me 13 viktima më pak.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME