Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËFOTO-ja e zjarrëfikses greke po bën xhiron e botës

FOTO-ja e zjarrëfikses greke po bën xhiron e botës

Në rrjetet sociale është publikuar një foto e një të reje, një zjarrfikëse që prej ditësh merr pjesë në shuarjen e zjarreve shkatërruese në Greqi. Në foto ajo është ulur në pyll dhe qan, gjë që tregon shkallën e fatkeqësisë në të cilën ndodhet Greqia.

Fotoja është postuar në faqen “Parashikimi i motit në Greqi”, së bashku me mesazhe inkurajuese për të gjithë zjarrfikësit, grekët dhe turistët që përjetojnë këtë ferr.

Fotoja tregon një zjarrfikëse femër e ulur në tokë dhe duke qarë, ndërsa tymi ngrihet pas saj.

Nuk dihet se ku është bërë fotografia, por ajo është realizuar nga Đanis Joanidis.

Pikërisht kjo pamje ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale, ku të gjithë janë në mbështetje të zjarrfikësve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME