Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREHistorike, pas 10 vitesh Bayern mposhtet nga Dortmund

Historike, pas 10 vitesh Bayern mposhtet nga Dortmund

Pas 10 vitesh, Borussia Dortmund është rikthyer tek fitorja në “Allianz Arena” aty ku prej kaq kohësh nuk fitonte dot në ndeshje kampionati.

Hera e fundit kur Dortmund kishte fituar në “Allianz Arena”, ishte në prill të vitit 2014 ku Bayern u mposht me rezultatin 0-3 me gola të (Mkhitaryan, Reus, Hofmann).

Dortmund fitoi mbrëmjen e sotme falë golave të shënuar nga Karim Adeyemi në minutën e 10-të dhe norvegjezit, Julian Ryerson në minutën 83.

Me humbjen e sotme, Bayern i thotë praktikisht “Lamtumirë” kampionatit pasi Baeyenr Leverkusen mban vendin e parë dhe është shkëputur me 13 pikë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME