Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKryeministri Rama zhvillon takimin me Presidentin e Ukrainës (VIDEO)

Kryeministri Rama zhvillon takimin me Presidentin e Ukrainës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, së bashku me homologun shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviç, kanë zhvilluar takimin me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili e falënderoi për mbështetjen që Shqipëria po i jep popullit ukrainas.

“Partnerët ndërkombëtarë vazhdojnë të vijnë në Ukrainë. Dhe ky është një manifestim i rëndësishëm i mbështetjes së popullit tonë. Sot takohem me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazovic”, shkroi Presidenti ukrainas në rrjetin social.

Më herët, kryeministri Rama publikoi pamje nga vizita e tij në Ukrainë. Ramën e shoqëron ambasadori i Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shukrov, Drejtori i Komunikimeve Endri Fuga dhe ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Kryeministri vizitoi edhe zonat e bombarduara të Borodyanka dhe Irpin, si dhe më pas ekspozitën me dëshmi të luftës ruso-ukrainase.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME