Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMeta: I lumtur që ndodhem në Stamboll mes drejtuesve të shoqatës “Vatra”

Meta: I lumtur që ndodhem në Stamboll mes drejtuesve të shoqatës “Vatra”

I ndodhur në Stamboll, presidenti i vendit Ilir Meta ka shpërndarë në Facebook foto nga takimi me bashkëkombës e drejtues të shoqatës “Vatra”.

Postimi i plotë:

Diaspora e hershme dhe e re shqiptare në Turqi është krenari që përfaqëson vlerat tona më të larta kombëtare.

Shumë i lumtur që ndodhem në Stamboll mes bashkëkombasve dhe drejtuesve të shoqatës “Vatra” për të vlerësuar kontributin e tyre të pazëvendësueshëm në promovimin e traditës kombëtare, kulturës, historisë, dhe trashëgimisë shqiptare.

Shqipëria dhe Turqia gëzojnë marrëdhënie të gjata e të ngushta miqësore. Këto marrëdhënie do të qëndrojnë të tilla sepse në themel të tyre është miqësia dhe lidhja e ngushtë ndërmjet popujve tanë, ku disapora shqiptare ka një rol të pazëvendësueshëm.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe në këmbë
Mund të jetë një imazh i 6 persona, njerëz në këmbë, ambiente të brendshme dhe teksti që thotë "BEKLE Elbet Hür ve Pence İsted Diler bütün çiçekler be bir şarkı de uzanır nur. Ide doğar yaš Gö Ka Bi B ALBANI! ALBANZ"
Mund të jetë një imazh i 9 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME