Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETNë "sitën" e EL.AS. dy makina luksoze për vrasjen mbrëmë në Nea Jonia

Në “sitën” e EL.AS. dy makina luksoze për vrasjen mbrëmë në Nea Jonia

Dy makina, një USV (Cadillac Escalade) por edhe një Mercedes luksoz për të cilin dëshmitarët thanë se u përzu menjëherë pas ngjarjes së përgjakshme, janë vënë në “sitën” e tyre që prej mesnatës nga efektivët e policisë së Departamentit të Vrasjeve të Sigurimit të Atikës që po merren me rasti i të shtënave se ata ranë në një dyqan balte në Nea Joni .

Pak më parë, sipas informacioneve të zougla.gr, autoritetet arritën të identifikonin detajet e viktimës, i cili mesa duket nuk kishte asnjë lidhje me përleshjen e përgjakshme. Bëhet fjalë për një 37-vjeçar me origjinë shqiptare i cili ishte ulur me shoqërinë e tij larg vendit ku u qëlluan. Megjithatë, ai ishte i pafat pasi një nga nëntë plumbat që ranë e plagosi në shpatull, teksa u hodh për të mbrojtur veten. Edhe pse fillimisht plaga e tij nuk dukej e rëndë, plumbi i shkaktoi gjakderdhje të madhe dhe rreth dy orë më vonë u ftoh në spitalin ku ishte dërguar. 

Oficerët e Sigurimit, nëpërmjet terminaleve të policisë kanë në dorë të dhënat e pronarëve të makinave dhe do t’i kërkojnë për të parë nëse kanë lidhje me ngjarjen e përgjakshme dhe nëse është e justifikuar prania e automjeteve të tyre në dyqan. Njëkohësisht po kërkojnë pamje nga kamerat e sigurisë derë më derë për të parë disa karakteristika të autorëve, ndërsa gëzhojat që kanë grumbulluar do t’i dërgohen laboratorëve të mjekësisë ligjore. Oficerët janë pothuajse të sigurt se ka pasur një shkëmbim të shtëna armësh brenda dyqanit midis grupit të shtatë, por kjo mbetet për t’u konfirmuar nga testimi balistik. 

Informacione të ndryshme për identitetin e autorëve dhe veprimtarinë e tyre kanë mbërritur tashmë në katin e 11-të të Sigurimit të Atikës, ku autoritetet po shqyrtojnë me kujdes çdo detaj, pa përjashtuar asnjë mundësi.  

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME