Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPL - Gjiknurit: Përveç kafeve dhe muhabetit çfarë ke shkëmbyer me McGonigal!?

PL – Gjiknurit: Përveç kafeve dhe muhabetit çfarë ke shkëmbyer me McGonigal!?

Petrit Vasili ka reaguar në një status në Facebook duke akuzuar Damian Gjiknurin dhe kryeministrin Edi Rama lidhur me çështjen e McGonigal.

Vasili ka shtruar disa pyetje duke theksuar se Gjiknuri duhet të tregojë se sa herë është takuar ai vetë më McGonigal dhe se përveç bisedimeve çfarë kanë ‘shkëmbyer’ tjetër.

Statusi:

Ne e dime qe Gjiknuri e ka nje hall…. ndaj edhe Rama nxjerr pikerisht ate dhe jo ndonje tjeter qe ti qaje hallet e McGonigal-it.

Per ta ndihmuar Gjiknurin qe te jete pak me i qarte ka ca pyetje qe duan me domosdo pergjigjen e tij:

1.Gjiknuri duhet te na thote sa here e ka takuar ai vete McGoniga-in?

2.Po ne Amerike sa here e ka takuar?

3.Pervec kafeve dhe muhabetit a ka “shkembyer” gje tjeter me të dhe te cfare natyre ishin keto shkembime?

4.Keto takimet ne Amerike a ja ka raportuar Ambasades.

5.Po në Rusi, me sakte me Shen Peterburg a ka pasur takime dhe te çfare lloji?

6.Çfare lidhje kishte posti i tij si Minister i energjitikes me McGonigal-in dhe sekseret shqiptare, qe e rrethonin ate dhe a ishin te ligjshme keto takime ku korrupsioni ishte tema e vetme e bisedes?

7.Po oligarkun rus Deripaska si nuk e pa dot Gjiknuri nderkohe qe firmoste per te duke i dhene koncesione ?

8.Si promovues i McGonigal-it deri ne Tropoje cfare kontributesh te “vecanta” te ketij te fundit njeh Gjiknuri kur pozon shume i lumtur dhe me buzen vesh me vesh krah tij?

Ndaj Damian shiko hallet e tua se nuk e ke pak dhe lere Edi Ramen ti qaje vete.

324433607 1323668265031587 5247892038319294342 N
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME