Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPo bën xhiron e botës/ Ndihmës-trajneri pengon lojtarin kundërshtar në Holandë (vidio)

Po bën xhiron e botës/ Ndihmës-trajneri pengon lojtarin kundërshtar në Holandë (vidio)

Qëllimi justifikon mjetet, por mjetet nuk janë gjithmonë legjitime. Në Enschede, në ndeshjen e kampionatit holandez mes Twentes dhe Sparta Roterdamit, ndihmës-trajneri i ekipit mik u bë protagonist i një episodi të bujshëm që shpërtheu zemërimin e vendasve.

Në kohën shtesë, kur shifrat ishin 3-3, Twente rinisi një kundërsulm me Julio Pleguezuelo, i cili shkoi drejt vijës anësore për të kapur topin.

Në një moment ai pengohet nga ndihmës-trajneri i Spartës, Jeroen Rijsdiik. Më pas nisi një mini-përleshje në fushë, ndërkohë që trajneri u ndëshkua me karton të kuq.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME