Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedRahje masive mes shqiptarëve dhe grekëve (foto e video)

Rahje masive mes shqiptarëve dhe grekëve (foto e video)

Selanik – Mediat greke raportojnë një përleshje mes dhjetëra personave të komunitetit rom dhe një grupi shqiptarësh të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në perëndim të Selanikut.

Sipas të njëjtave burime gjithçka ka ndodhur për shkak se miturit e dy familjeve janë grindur me njëri-tjetrin. Më pas janë rrahur me njëri-tjetrin edhe familjarët e tyre.

“Protothema” shkruan se fillimisht ishin gratë që u kapën mes tyre ndërsa gjithçka precipitoi ku në sherr u përfshinë më shumë se 20 persona. Në sherrin që zgjati rreth një orë janë përdorur gurë, shishe dhe sende të tjera.

Banorët kanë lajmëruar policinë e cila ka shkuar në vendngjarje me forca të shumta. Nga ngjarja kanë mbetur të plagosur 2 persona. Policia tha se arrestoi 4 persona. 

20220721_223125_1_
20220721_223139_0_
20220721_223149_0_
20220721_223217_0_
20220721_223219_0_
20220721_223227
20220721_223236
20220721_223239
20220721_223514
20220721_223830
20220721_223902
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME