Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËRestaurimi i kalasë së Bashtovës dalin gjyle turke të shek 18-të (fotot)

Restaurimi i kalasë së Bashtovës dalin gjyle turke të shek 18-të (fotot)

“Bashkë me lajmin e mirë të restaurimit të kalasë unike të Bashtovës, vjen dhe ai i gjetjeve arkeologjike, që na hapin dritare të reja mbi historinë e monumentit

Sipas studimeve në kala ka gjurmë të periudhës otomane të shek. XVIII, bëhet fjalë për gjylet e përmasave të ndryshme si dhe materiale qeramike të së njëjtës periudhë”- shkruan Edi Rama në facebook.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME