Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINË”Spare”, autobiografia nga Princ Harry thyen rekorde

”Spare”, autobiografia nga Princ Harry thyen rekorde

Spare”, autobiografia e Princit Harry ka vendosur rekordin e shitjes më të shpejtë për një libër jo-fiction. Në veçanti, raportohet të ketë shitur deri më tani 400 mijë kopje në print, ebook dhe audio libër në total, në ditën e parë të botimit.

Në veçanti, sipas shtëpisë botuese Transworld Penguin Random House, shitjet e librit kapërcejnë edhe pritshmëritë më të mëdha.

“Me sa dimë, të vetmit libra që kanë shitur më shumë në ditën e tyre të parë janë ata me Harry Potter”, tha Larry Finlay, CEO i Transworld Penguin Random House. Qindra qytetarë britanikë mbajtën radhë jashtë librarive qendrore për të blerë librin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME