Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETStjuardesa e Air Albania vdes në fluturim, kompania nuk jep detaje për...

Stjuardesa e Air Albania vdes në fluturim, kompania nuk jep detaje për ngjarjen

Mediat britanike raportojnë një ngjarje të rëndë në lidhje me një 24-vjeçare, anëtare e ekuipazhit të kabinës së Air Albania, e cila besohet se ka vdekur pasi është rrëzuar gjatë një fluturimi për në aeroportin Stansted.

Shërbimi i Ambulancës Lindore të Anglisë NHS Trust konfirmoi se dy ambulanca, një automjet i ekipit të reagimit të zonës së rrezikshme, një automjet oficeri i ambulancës dhe Ambulanca ajrore Essex dhe Herts iu përgjigjën raportimeve se gruaja u sëmur rëndë në bordin e shërbimit nga Tirana.

Indie u tha se avioni u rrëzua rreth orës 13:00 të së mërkurës më 21 dhjetor siç ishte planifikuar.

Shërbimi i ambulancës e dërgoi viktimën në spitalin Princess Alexandra në Harlow, por mësohet se ajo nuk ka shpëtuar.

Një zëdhënës i policisë së Essex tha: “Ne mbështetëm kolegët tanë në Manchester Airports Group dhe shërbimin e ambulancës në Aeroportin Stansted pasi u thirrëm për një shqetësim për mirëqenien.”

Media britanike ka kontaktuar me Air Albania për detaje të mëtejshme, por nuk ka marrë përgjigje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: