Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSulmuesja shqiptare e nis me dy gola aventurën te Milani

Sulmuesja shqiptare e nis me dy gola aventurën te Milani

Kosovare Asllani e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te skuadra e Milanit. Sulmuesja me origjinë shqiptare realizoi dy gola në turneun që skuadra për femra po zhvillon në SHBA, në Woman’s Cup, me skuadrën italiane që triumfoi 3-1 kundër Tokyo Verdy Beleza.

Të gjithë vëmendjen e mori Kosovare Asllani, autore e dy golave në këtë përballje, ndërsa shënoi edhe Martina Piemonte.

Ish-sulmuesja e Real Madrid e nisi sfidën nga stoli dhe pas pjesë së parë që u mbyll 1-0, Asllani realizoi dy herë në minutën e 51-të dhe 85-të.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME