Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAlarmi/ Një person shkon për mjekim me pistoletë  në brez në urgjencë...

Alarmi/ Një person shkon për mjekim me pistoletë  në brez në urgjencë të spitalit.

Fier – Alarmi në urgjencë të spitalit Fier. Një person shkon për mjekim me pistoletë në brez.

Një furgon me policë dhe tre automjete të patrullës policore të Fierit kanë shkuar me urgjencë në Spitalin Rajonal në Fier. Shkak është bër një pacient i cili kishte shkuar për vizitë në urgjencë të spitalit me pistoletë në brez. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10 e 45 minuta të mesditës sotme.

Pasi ka kërkuar ndihmën meëjekësore e kanë këshilluar që të shtrihet në një dhomë e të pres mjekun. Kur ka shkuar infermieri e mjeku kanë par që pacienti në brez mbante një psitoletë, në këto momente është njoftuar me kujdes policia e cila ka shkuar me urgjencë afro 20 trupa policore.

Pasi janë futur në dhomën që ndodhej pacienti ata kanë kryer prangosjen e tij duke ushtruar e kontrolluar trupin ku i kan gjetur pistoletën më brez. Pasi e kanë parë kanë pohuar që ka qën veç një pistoletë lodër.
Pacientët e stafi kaluan disa minuta tmerri e kjo për shkak të prezencës së trupave policore dhe të marrjes vesh të lajmit se një pacient kishte hyrë për mjekim me pistoletë në brez.

Nëse pistoleta ka qënë e vërtetë apo lodër ende nuk ka një njoftim zyrtar nga policia sikundër nuk ka njoftim nëse personi që e mbante përse e kishte me vete, arsyeja dhe a është shoqëruar në polici për tu marr në pyetje.

Lajmi në përditësim

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME