Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETApeli për ndihmë/Arbeni nga Mallakastra: Jam i sëmurë, nuk përballoj dot jetesën...

Apeli për ndihmë/Arbeni nga Mallakastra: Jam i sëmurë, nuk përballoj dot jetesën (vidio)

Fier – Kushtet e vështira në familje e kanë detyruar të shkojë në jetimore. Për këtë arsye Arben Hodaj, 43 vjeç, i cili ka lindur me probleme shëndetësore gjendet në kushtet e mbijetesës. Ai bënë apel për ndihmë, pasi edhe kempi që merr nuk i mjafton as për ilaçe.

Arben Hodaj ka lindur me probleme shëndetësore, prandaj edhe familja ka vendosur ta çojë në jetimore. Tashmë, i pamundur për të punuar, ai kërkon ndihmë nga shteti, pasi KEMP-i nuk i mjafton as për medikamente.

Arben Hodaj tregon se qiranë e garsonieres në të cilën jeton i vetëm, e paguan bashkia, ndërsa motrat dhe vëllezërit thuajse e kanë braktisur.

Pavarësisht se është lënë në jetimore për shkak të pamundësisë për përkujdesje, Arbeni tregon se prindërit e vizitonin ndonjëherë.

Me vdekjen e tyre dhe daljen nga jetimorja, sfida e Arbenit ka qenë mbijetesa, prandaj edhe tashmë ai bën apel për ndihmë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: