Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBalla nga Fieri flet për 32 vjetorin e PS dhe çlirimin e...

Balla nga Fieri flet për 32 vjetorin e PS dhe çlirimin e Kosovës

Ne 32- vjetorin e Partise Socialiste te Shqiperise , nga Fieri , kreu i grupit parlamentar te partise socialiste Taulant Balla, eshte shprehur se gjate ketyre viteve PS eshte rritur dhe kete e deshmojne dhe rezultatet e arritura ne te gjitha proceset zgjedhore . Partia Socialiste ka treguar gjithashtu një rol udheheqes edhe për clirimin e Kosoves gjithmone ne Aleance me Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe vendet e Natos ka thene Balla , duke e cilesuar jo vetem forcen me te madhe politike ne vend , por ne mbare shqiptarine.

Ne kete prononcim mediatik Balla ka komentuar edhe draftin e propozuar nga kryeministri Edi Rama per Asosacionin , duke e cilesuar nje propozim me shume vlere teksa eshte shprehur se nuk deshiron te hyje ne replike me askend qe e ka komentuar draftin pa e lexuar ate.

Nje humbje te madhe per shqiptaret Balla ka cilesuar largimin nga jeta te ish- kryeministrit italian Berluskoni, duke e vleresuar rolin e tij si nje mbeshtetes te rendesishem te forcimit tw marredhenieve midis dy popujve tane.

Keto deklarata , Balla i beri pas konstituimit te Keshillit te ri bashkiak ne Fier dhe betimit te kryetarit ne nje mandat te trete ne krye te bashkise, Armando Subashi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME