Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBanorët e Luarit premtojnë ndryshimin, do votojnë Erdit Hazizaj

Banorët e Luarit premtojnë ndryshimin, do votojnë Erdit Hazizaj

Roskovec – Banorët e fshatit Luar të bashkisë Roskovecit kanë vendosur që këtë radhë , në votimet e 14 majit do bëjnë ndryshimin, do votojnë Erdit Hazizaj si kryebashkiak i radhës. Premtimin ata e kanë bërë në një takim të radhës së kandidatit të PD për Roskovecin Erdit Hazizsj që ka kryer me banorët e këtij fshati.

Gjat këtij takimi kandidati Hazizaj u ka folir dhe u ka spjeguar pikat e nxehta të programit pasi banorët e kësaj zone nuk kanë rrugë për të shkuar nga tokat e tye të cilat i kanë kryesishtë me ullinjë, vreshtari dhe prodhimet e tyre nuk kanë ku ti çojnë për shkak të mungesës së investimit nga bashkia socialiste për dy mandate radhë.

Hazizaj u ka folur e u ka premtuar se do ndikojë personalisht nëpërmjet instancave shtetërore pë subvencione në plehra kimike, prodhime bujqësore etj, gjetje tregjesh për tl shitur prodhimet e tyre bujqësore si brenda dhe jasht vendit pa lënë pas dore përkrahjen apo ndihmën sociale, KEMP për personat që u takon por për shkak të bindjeve politike janë lënë pa u dhënë.

Banorët pjesmarrës në takim i kanë shprehur besimin se do ta mbështsin kandidatin Hazizaj, do të bëjnë ndryshimin me votën e tyre, nuk mund të durojnë më një kryebashkiake që kujtohet për të vetëm kur ka votime, kur do të bëj takime për fotografi dhe nuk ka bërë absolutisht asgjë për ta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME