Friday, September 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETCili grup e priste? Kokaina në Durrës mbante të stampuar ‘Gok’-un

Cili grup e priste? Kokaina në Durrës mbante të stampuar ‘Gok’-un

40 pakot e mbushuar me kokainë që u seskuestruan këtë mbrëmje në Portin e Durrësit mbajnë të stampuar figurën e ‘Gok’-un, protagonisti i serialit vizatimor “Dragon Ball”.

Ky simbol tregon grupin që fshihet pas lëndës narkotike, 45 kilogramë e 500 gramë kokainë. Droga ishte futur në ngarkesën me mish pule që vinte nga Brazili dhe destinacion kishte Maqedoninë e Veriut.

Një tjetër sasi droge është sekuestruar me të njëjtin simbol në Italia, në vitin 2020. Operacioni i policisë në Rimini të Italisë u bë në natën midis 3 dhe 4 dhjetorit e në pranga ranë tre shqiptarë.

Në total u sekuestruan rreth 275 kg hashash dhe marijuanë. Nuk dihet nëse ka një lidhje mes këtyre grupeve apo nëse bëhet fjalë për të njëjtin.

Cili grup e priste? Kokaina në Durrës mbante të stampuar
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: