Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEÇmimet/ Në bregdetin e Semanit ushqehesh mirë dhe lirë

Çmimet/ Në bregdetin e Semanit ushqehesh mirë dhe lirë

Pjesa derrmuese e klineteve ne Shqiperi ankohen per faturat e fryra nga çmimet teper te larta por edhe per cilesine jo te mire te ushqimeve te sherbyera ne restorantet ne bregdet.

Ne kontrast me to, po ju tregojme se sa shkon nje dreke ne nje prej restoranteve te bregdetit te Fierit, konkretisht ne plazhin e Semanit.

Po te shikosh faturen, vihen re çmime normale, duke patur parasysh se po sherbehen ne bregdet. Nje friture dhe nje sallate frutash deti te dyja te bollshme nga 1.000 leke te reja, 3 makarona me fruta deti nga 500 leke, nje racion peshk 1.000 leke, gjysme litri verë 350 leke, 1 uje 50 leke, nje sallate ne pjatance te madhe 250 leke, 1 cola 150 leke dhe ne total 5.300 leke.

Pra, me nje krahasim te thjeshte duke pare dhe ankesat e shume klienteve ne restorante te ndryshme ne vendin tone, mund te themi me plot gojen se ne restorantet e bregdetit te Semanit hahet mire dhe lire./fieri

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME