Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTCristiano Ronaldos/ Al Nassr parakalon Interin dhe Napolin në … Instagram

Cristiano Ronaldos/ Al Nassr parakalon Interin dhe Napolin në … Instagram

Efekti i Cristiano Ronaldos ka filluar që të ndihet menjëherë te skuadra e Al Nassr në Arabinë Saudite. Ekipi saudit para se të regjistrohej Cristiano kishte rreth 500,000 ndjekës në profilin e tij zyrtar në Instagram dhe, në momentin e shkrimit, ka 9.5 milionë ndjekës në platformën e famshme pa CR7 debutoi sërish në fushë.

Debutimi që mund të shtyhet për shkak të skualifikimit të pretenduar për t’u kryer, ende i lidhur me përvojën e tij në Manchester United. Duke iu rikthyer shifrave të regjistruara nga Al Nassr, profili në Instagram i skuadrës saudite ka regjistruar një kulm që e çon atë në tejkalimin e shumë klubeve të mëdha evropiane.

Për shembull, duke parë Serinë A italiane, Al-Nassr renditet vetëm pas Juventusit (një tjetër klub që kishte shijuar efektin e Ronaldos), dhe Milanit, por kuqezinjtë janë afër dhe në synimin e tyre për parakalim.

Me 9.5 milionë ndjekësit aktualë, Al Nassr ka kaluar Interin, i cili është 8.8 milionë, ndërsa Milani është ende përpara falë 12.8 ndjekësve. Numrat ende larg top klubeve më të ndjekur, pasi Juventus ka 56.2 milionë ndjekës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME