Sunday, April 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËPrinc Harry: Nuk doja që babai të martohej me Camilla-n

Princ Harry: Nuk doja që babai të martohej me Camilla-n

Princi Harry zbuloi se ai dhe Princi William i kërkuan mbretit Charles të mos martohej me Camilla Parker Bowles.

Harry, nuk ka folur kurrë më parë për njerkën e tij, por theu heshtjen në librin, “Spare”. “Pavarësisht nga Willy dhe unë që i kërkuam që të mos e bënte këtë, ai nuk na dëgjoi. Por e kuptuam se  më në fund do të ishte me gruan që donte, gruan që e kishte dashur gjithmonë.

Burimet i thanë më parë Page Six se Harry nuk është një fans i madh i Camilla-s. Në libër, ai shkruan; “Mbaj mend që pyesja veten … nëse ajo do të ishte mizore me mua; nëse do të ishte si të gjitha njerkat e liga në tregime”. Ai shtoi: ‘Willy ‘kishte qenë dyshues ndaj gruas tjetër për një kohë të gjatë, gjë që e hutoi dhe e mundonte; Kur ato dyshime u konfirmuan, ai ndjeu keqardhje të madhe që nuk kishte bërë apo thënë asgjë më parë”.

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, në shtator, ai do të ishte i detyruar të përulej për Camilla-n dhe t’i përulej babait të tij. Një burim i lartë mbretëror tha se ndërsa William është mësuar me Camilla-n, Harry kurrë nuk do ta pranojë plotësisht atë.

Kur Charles dhe Camilla u martuan, çifti tha se ajo nuk do të përdorte titullin e Dianës, Princesha e Uellsit. Megjithatë, para vdekjes së saj, mbretëresha Elizabeth deklaroi; “Kur,djali im Charles të bëhet mbret, e di që do t’i jepni atij dhe gruas së tij  të njëjtën mbështetje që më keni dhënë mua; dhe është dëshira ime e sinqertë që, kur të vijë ajo kohë, Camilla të njihet si Queen Consort”. 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: