Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDëshmia/ Indrit Dokle në polici, të dyshuarit për eliminimin e Ervis Martinajt

Dëshmia/ Indrit Dokle në polici, të dyshuarit për eliminimin e Ervis Martinajt

Pas seancës gjyqësore në Gjykatën e rrethit të Kurbinit, ku u la në ‘arrest me burg’ agjenti i policisë së Shtetit, Jeton Lami, gazetarja Klodiana Lala zbuloi se në pyetje për zhdukjen e Ervis Martinaj është marrë edhe Indrit Dokle.

“Katër ditë më parë është marrë në pyetje edhe Indrit Dokle. Ai ka mohuar të ketë konflikte dhe gisht në zhdukjen e Ervis Martinaj. Ai ka thënë se gjatë ditëve që Prokuroria pretendon se është zhdukur Ervis Martinaj ai ka qenë në ambiente të survejuara me kamera dhe i shoqëruar me persona që mund ta dëshmojnë këtë”, tha gazetarja Lala.

Por megjithatë policia nuk përjashton asnjë pistë dhe asnjë personazh në lidhje me hetimin për rrëmbimin e mundshëm të Ervis Martinaj.

Edhe gjatë ditës së sotme grupi i hetimit është duke kryer kontrolle në dy ambiente të njohura në kryeqytet për të zbuluar nëse ka informacion ose pamje që mund të nxjerrin detaje nga kjo histori.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME