Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFoto - Lajm/ Të dali dikush ti mësojë zotërisë se si vendoset...

Foto – Lajm/ Të dali dikush ti mësojë zotërisë se si vendoset rripi i sigurimit

Tiranë – Nje denoncim me anë të fotove ka mbrritur në redaksinë e ALB365. Një qytetar ka fotografuar një drejtues mjeti në një nga rrugët e Tiranës teksa drejtonte mjetin e tij. Deri në këto momente nuk ka asgjë të keqe.

Jo, e keqja qëndronë se drejtuesi i mjetit në këtë rast e ka vendosur rripin e sigurimit, por si e ka vendosur?!

Shikoni në fotot më posht. Drejtuesi i mjetit e kalon rripin e sigurimit të automjetit para trupit, përmes timonit e më pas në siguresë.

Të dali dikush ti mësojë si vendoset rripi i sigurimit në automjet gjat lëvizjes, jo për gjë por të të siguruar veten e tij gjatë drejtimit të mjetit, të personave që udhëtojnë me të si dhe të atyre që mund të ndodhen rastësishtë para autmjetit të tij

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d