Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËIlir Meta për çështjen McGonigal: Koha për ndëshkim!

Ilir Meta për çështjen McGonigal: Koha për ndëshkim!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me një artikull të “Business Insider” për ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Mesazhi i plotë i Ilir Metës në Facebook: 

Media prestigjioze amerikane “Business Insider” fakton sërish lidhjen e errët të Kryeministrit Edi Rama me McGonigal.
“Business Insider” vë në dukje se: “Në Shqipëri dhe gjetkë, McGonigal akuzohet se është përfshirë në shkëmbimin klasik të favoreve në këmbim të parave, duke u mbështetur në marrëdhëniet e tij me zyrtarët amerikanë dhe Kryeministrin shqiptar për të dhënë rezultatet që klientët e tij kërkonin.
Pjesa më e madhe e këtij aktiviteti lobues ‘nën tavolinë’, thotë Qeveria, ndodhi kur ai ishte ende në FBI”.
KOHA PËR NDËSHKIM!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME