Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKandidatia e PD për bashkinë e Patosit Sofie Alushaj merr besimin e...

Kandidatia e PD për bashkinë e Patosit Sofie Alushaj merr besimin e banorëve të Patosit Vjetër

Takimi i radhës i kandidates per bashkin e e Patosit Sofie Alushaj ka qene me banoret e lagjes Mustafa Matohiti te Patosit te vjetër.


Filimishte kandidatja se bashku me stafin qe e shoqëronte ka shkuar tek pallati pese katesh qe ka pasur problematik me sheshin perpara tij pasi te moshuarit dhe te semuret nuk dinlin dote por sot punonjes te ujesjellesit kishin shkuar per punime e kishin care aksidentalisht tubacionin e ujesjellesit

Rruge te pa shtruara, rruge te amortizuara, pa ndriçim dhe dyer banesash te mbyllura , kjo eshte situata qe u ndesh kandidatja per kryebashkiake ne Patos

Ne cdo takim me banoret apo persona me biznes te vogel ata i kane shprehur shqetësimin e tyre mos mbeshtetjen nga shteti dhe eshte krijuar nje urrejtje qe i premtuan se do ta shprehin me vote ne 14 maj ne mbështetje te saj

Kudo ku shkoi e takoi banore e bisnemene te vegjel Alushaj u premtoi se situata do te ndryshoi pas 14 majit pasi bashkia do te jete nje institucion i hapur , eshte institucion i tyre, do te mbeshteten nga ajo sikunder do te kete ulje taksash e punesime.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: