Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKejtlin Gjata çon Shqipërinë në ”Junior Eurovision”, me ”Pakëz Diell”

Kejtlin Gjata çon Shqipërinë në ”Junior Eurovision”, me ”Pakëz Diell”

”Pakëz diell”, e kënduar nga 11 vjeçarja Kejtlin Gjata, ka fituar ”Junior Fest Albania 2022”. Poezia është krijim i vetë Kejtlit ndërsa muzika është e Endri Muçës.

Kënga fituese është me thirrjen kumbuese për paqe dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e 20-të të ”Junior Eurovision Song Contest 2022”, që do të zhvillohet në 11 dhjetor në Jerevan të Armenisë.

“Sa herë të kesh nevojë për mua edhe frymën do ta jap”, është një nga vargjet tërheqëse të këngës së saj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME