Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËKJO ËSHTË DRAMA ATDHEVRASËSE

KJO ËSHTË DRAMA ATDHEVRASËSE

Nga Petrit Vasili – Kjo eshte drama atdhevrasëse!

Dyzet mije te rinj deri ne moshen 29 vjeç largohen vetem ne nje vit!

Rinia pra forca aktive largohet masivisht, Shqiperia njerezore mpaket e plaket perdite, ekzistenca dhe identiteti yne jane ne nje rrezik te jashtezakonshem.

Nga qeveria asnje zgjidhje, asnje ide, asnje projekt madhor, asnje shprese, qe kjo te ndalet.

Nga qeveria vetem lajme te hidhura, grabitje e pandalshme, pabarazi perpara ligjit dhe perçmim e perbuzje ndaj njerezve te thjeshte.

Mendoni pra se sa e lige dhe sa atdhevrasese eshte propaganda e qeverise dhe e gjithe atyre, qe i mbajne ison perpara kesaj drame te pandalshme.

*Shkrimi i mblshtetur në të dhënat e Monitor

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME