Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË Noka sekretar i Përgjithshëm i PD, Boçi dhe Bylykbashi nënkryetarë

 Noka sekretar i Përgjithshëm i PD, Boçi dhe Bylykbashi nënkryetarë

Flamur Noka do të jetë sekretari i ri i përgjithshëm i Partisë Demokratike. Ai ka mundur me një diferencë të madhe votash ish sekretarin e pergjithshem të kësaj force politike, Arben Ristanin.

Noka mori 157 vota, kundrejt 54 votave që ka marrë Ristani. 

Në garën për nënkryetarët e partisë, fitues rezultojnë Luciano Boci (123 vota) dhe Oerd Bylykbashi (107 vota) përballë Belind Këlliçit (92 vota) dhe Agron Shehajt (73 vota).

SEKRETARET

Sekretar për Ceshtjet Zgjedhore – Ivi Kaso

Sekretar për Pushtetin Vendor – Ylli Asllani

Sekretar për të drejtat e njeriut – Bislim Ahmetaj

Sekretar për Burimet Njerezore – Ervin Minarolli

Sekretar për Integrimin Europian – Edmond Spaho

Sekretar per te perndjekurit Politike – Lorenc Luka

Sekretar per Emigracionin dhe Diasporen – Indrit Hoxha

Sekretar per Organizatat partnere – Megi Balliu

Sekretar per transparencen – Ledina Mandia

Sekretar per Marredheniet me Publikun – Jola Hysa

Komisioni i Apelimit (Gjykata e Partise) – Adriana Kalaja

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME