Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPërleshen shqiptarët në kafene, vritet një prej tyre

Përleshen shqiptarët në kafene, vritet një prej tyre

Viktima kishte shkuar në kafenenë në Nea Joni për të parë një ndeshje futbolli – Nuk kishte lidhje me shqiptarët që luftuan dhe qëlluan.

Rasti me të ndjerin nga të shtënat me armë zjarri në një kafene në Nea Joni merr një kthesë dramatike mbrëmjen e së martës (22/2) teksa policia konstatoi se viktima u qëllua dhe u vra aksidentalisht!

Episodi i përgjakshëm ka ndodhur në orën 23:40 të së martës mbrëma në një kafe me nargjile në rrugën Kastamonis , në Nea Joni, ku një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë dhe ka përfunduar pak orë më pas në spitalin KAT ku është transferuar.

Sipas informacioneve të fundit, gjithçka ka nisur kur një grup prej shtatë shqiptarësh kanë mbërritur në kafene dhe kanë nisur të debatojnë pa u ulur.

Më pas të shtatë dolën në rrugë jashtë kafenesë me njëri prej tyre duke nxjerrë armën dhe duke qëlluar. Për pasojë, shqiptari fatkeq, i cili siç u konstatua nuk kishte lidhje me grupin e bashkatdhetarëve të tij që u grindën, mbeti i plagosur në klavikul.

Pas plagosjes së shqiptarit, grupi prej 7 personash është zhdukur në drejtim të panjohur.

Oficerët e policisë që ndodhen në vendngjarje gjetën një xhip të tipit amerikan të cilin e quajtën “fletë dhe krahë” pasi ndoshta i përkiste njërit prej anëtarëve të grupit shqiptar.

Shqiptari fatkeq u dërgua i plagosur në spitalin CAT ku ndërroi jetë pak para orës 03:00 pasi kishte humbur shumë gjak.

Rastin e ka marrë Departamenti i Vrasjeve, ku policia ka grumbulluar nga vendngjarja shtatë gëzhoja dhe një plumb të deformuar nga një pistoletë 9 gamë, ndërsa është vënë në kërkim të personit që ka qëlluar përmes kamerave të sigurisë së dyqanit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME