Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPS miraton dy komisione hetimore parlamentare për PD-në e Berishës, njeh indirekt...

PS miraton dy komisione hetimore parlamentare për PD-në e Berishës, njeh indirekt Berishën si kryetar të PD

Konferenca e kryetarëve në parlament ka miratuar dy komisionet hetimore parlamentare që ka kërkuar PD-ja e Berishës.

Sado që u tha se po mendohen në mazhorancë, ishte Gazment Bardhi që bëri kërkesë të re për dy komisione hetimore dhe sot mazhoranca ia ka miratuar në kohë rekord.

Dy komisionet hetimet lidhen me Sterilizimn e Check-up në Shendetsi dhe sistemin TIMS. Kryetari i Komisionit Hetimor i takon PD-së e do të zgjidhet nga Kuvendi. Afati i komisioneve hetimore janë 4 muaj.

Pas kësaj do të kemi parlament normal dhe pa protesta me bilbila e shashka.

Te kërkesa e Gazment Bardhit, e cila u miratua nga PS, shkruhet se “kryetari i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME