Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREXabi Alonso: Arritje historike, nder që jam pjesë e këtij klubi

Xabi Alonso: Arritje historike, nder që jam pjesë e këtij klubi

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Xabi Alonso, u shpreh mëse i lumtur për fitimin e Bundesligës. Ai është shprehur se është nder që është trajneri i “Aspirinave”.

“Është një moment i veçantë për të fituar Bundesligën. Për herë të parë në historinë e Leverkusenit, pas 120 vitesh. Është një nder i madh të jesh pjesë e tij. Ndoshta është gjithashtu e shëndetshme për ligën dhe futbollin gjerman që një ekip tjetër fiton.

Është një gëzim i madh që jemi këtu. Është një moment i mrekullueshëm, është një moment për të festuar. Ne duhet të shijojmë sot, të festojmë me miqtë dhe familjet. Është diçka e veçantë të fitosh Bundesligën për herë të parë”, deklaroi Alonso.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME