Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIAlarmi/ Resuli: Politika fiskale për një blegtori dhe ushqim të sigurtë

Alarmi/ Resuli: Politika fiskale për një blegtori dhe ushqim të sigurtë

Ervin Resuli si ekspert i problemeve bujqësore e blegtorale por njëkohësishtë edhe kryetar i Shoqatës Mbrojtes Konsumatorëve dhe Prodhuesve Vendor ka postuar në llogarinë e tij në rrjetet sociale një sqarim në lidhje me një takim që kan pasur përfaqsues të blegtorëve në Ministri të Bujqësisë një ditë më parë

Lexoni më poshtë

Dje blegtoret ishin ne Ministri te bujqesise ne takim per te shprehur shqetesimin dy ministreve per : Qumeshtin pluhur , Vajin e palmes , Qumeshti pluhur e Hirres ,Kremin e qumeshtit , Proteinen e shtuar , Zevendesues e qumeshtit pluhur

Taksa qe hiqet per keto zera demton blegtorin dhe konsumatorin duke i hapur rruge industris se qumeshtit te prodhoje djath,gjalp,kos pa qumesht , kjo rrit rrezikshmerine ndaj semundjeve kancerogjene .

Nese ky ligj kalon ne parlament javen qe vjen kjo do vertetoje ato qe thuhen se “lek” i madh ka levruar ne keto dy ministri per kete ndryshim takse ! Koha do e vertetoje , java e proves…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME