Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPrimaret e PD edhe në bashkitë Fier, Patos, Roskovec dhe Malakastër

Primaret e PD edhe në bashkitë Fier, Patos, Roskovec dhe Malakastër

Primaret e kandidatëve për kandidatë për kryebashkiakë ne deget e PD Fier, Patos, Roskovec dhe Mallakastër kanë nisur që në orën 8 të mëngjesit e do të vazhdojnë deri në orën 18 dhe atje ku do të ketë radhë votimi dë të shtyhet deri në votuesin e fundit
Materialet zgjedhore për çdo degë të PD për bashkitë Fier, Mallakastër, Patos e Roskovec kanë mbritur që në orët e mbrëmjes së djeshme dhe u janë shpërndarë degëve përkatëse.

Burime informacioni nga degët e PD sipas bashkive pohojnë se probleme të vogla janë vërejtur në Roskovec e Fier ku ka patur dublime emrash për shkak se , për shëmbull një grua e ka pasur emrin anëtare e PD, anëtare e forumit të gruas apo edhe si simpatizante. Kjo dukuri, emrat kanë qënë tre herë njëri pas tjetrit dhe u punuar deri vonë për pastrimin e listave duke eleminuar fjëra të tilla meqëllim që procesi i votimit të nis normalisht. Problematik dublime 2 dhe 3 herë një person. Shkak listat e vitit 2013 e jo te 2021.

FIER votohet për kandidatët
Ermal Hamataj,
Edvar Kodheli
Denisa Muçaj
Artur Mahmutaj
Albano Zhapaj

Votuesit do ti drejtohen 4 QV tek UFO
Nr votuesish afro 4 mijë
Nr simpatizantesh 405

PATOS votohet për kandidatët
Ardian Rama
Gazmend Halimi
Sofie Alushaj

Votuesit do ti drejtohen 1 QV tek selia e PD e rithemeluar
Nr votuesish 1100
Nr simpatizantesh 104

ROSKOVEC votohet për kandidatët
Dhurata Malko
Nazar Plaka
Nerdit Hazizaj

Edhe në këtë degë të PD votuesit do shkojnë në 1 QV tek selia e PD
Nr votuesish 800
Nr simpatizantesh

MALLAKASTËR votohet për kandidatët
Resmi Shanaj
Neim Begaj

Edhe në Mallakastër votuesit do ti drejtohen një 1 QV tek salla e ish kinemasë në qytetin e Ballshit
Nr votuesish
Nr simpatizantesh 43

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME