Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTokat e fshatit Suk1 "digjen" për ujë. Reagon bashkia Roskovec

Tokat e fshatit Suk1 “digjen” për ujë. Reagon bashkia Roskovec

Roskovec – Pas lajmit të transmetuar në ALB365 dhe SYRI TV se Tokat e fshatit Suk1 janë 300 metra larg lumit Seman dhe po i zhurit dielli rreth dy orë më pas ka reaguar bashkia e Roskovecit.

Ajo ka poublikuar në faqen e saj në rrejtin social facebook se për shkak të një difekti jan marr masat për riparimin e tij dhe furnizimin sa më parë të fermerëve me ujë për të vaditur tokat, pas zonës së fshatit Arapaj po punohet që të normalizohet situata edhe për fermerët e zonës së fshatit Suk 1.

Reagimi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME