Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVrasja e Pëllumb Islamit më Greqi/ Vetëdorëzohet 40 vjeçari, në kërkim fieraku...

Vrasja e Pëllumb Islamit më Greqi/ Vetëdorëzohet 40 vjeçari, në kërkim fieraku Salaj, kreu i grupit.

Greqi – Vetedorezohet nje tjeter i kerkuar per vrasjen e 40-vjecarit Pellumb Islami nga Delvina. Në kërkim është.ende kreu i grupit kriminal, fieraku 34 vjeçar Elis Salaj.

Mesohet se ne pranga ka rene 33 vjecari shqiptar Olsian Nurixhi alias Ernest Nurixhi, i cili eshte paraqitur ne Policine e Athines. Ai eshte nje nder 7 personat per te cilet eshte leshuar urdher arresti lidhur me ngjarjen e 21 shkurtit kur ne nje lokal ne “Nea Ionia” ne Athine u ekzekutua 40 vjecari nga Delvina.

Ne 20 mars policia greke arrestoi nje tjeter 23 vjecar shqiptar, i cili kerkohej per ngjarjen. Hetimet kane zbuluar se ate nate ndodhi nje shkembim zjarri pas nje debati mes nje grupi kriminal shqiptar qe vepron ne Greqi me nje shtetas qe ndodhej ne tavoline me Islamin.

Nje nder personat qe eshte ende ne kerkim eshte dhe kreu i grupit kriminal, 34 vjecari nga Fieri, Elis Salaj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME