Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedKryeministri italian njofton dorëheqjen

Kryeministri italian njofton dorëheqjen

Kryeministri italian Mario Draghi njofton dorëheqjen.

Sonte do të dorëzoj dorëheqjen në duart e Presidentit të Republikës, pakti i besimit që qëndron në themel të veprimit të qeverisë ka dështuar”.

Kështu ka deklaruar kryeministri italian Mario Draghi duke lënë të kuptohet se qeveria e tij konsensuale midis palëve politike ka rënë zyrtarisht dhe çuditërisht pas fitores në votën e mosbesimit.

Lajmi në përditësim… 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME