Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPadia e PS për 21 Janarin, SPAK e kthen mbrapsht.

Padia e PS për 21 Janarin, SPAK e kthen mbrapsht.

Prokuroria e Posaçme SPAK ka shpallur moskompentencë për kallëzimet e 21 janarit që ka bërë Ministria e Drejtësisë dhe Partia Socialiste.

Dosja tashmë i ka kaluar prokurorisë së Tiranës, e cila do nisë verifikimet për këto kallëzimelidhur me provat e reja të pretenduara nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja dhe Damian Gjiknurit.

Dy kallëzimet e reja të PS-së erdhën pas publikimit të audio-përgjimit në media, i cili ishte pronë e familjaravë të Aleks Nikës.

PS kërkoi që SPAK të zbardhë 21 janarin, duke kallëzuar penalisht për vrasje në rrethana cilësuese ish-kryeministrin Sali Berishën, ish-ministrin e Brendshëm Lulzim Bashën dhe ish-kreun e Gardës Ndrea Prendin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME