Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIFjala e kryebashkiakes Balilaj në takimin e Pogradecit

Fjala e kryebashkiakes Balilaj në takimin e Pogradecit

Prezantimi i Bilancit për bashkinë Pstos

Një prezantim i arritjeve të deritanishme, sfidave dhe prioriteteve për të ardhmen! Krenari e ligjshme të theksoj se arritjet tona i përgjigjen kërkesave të qytetarëve dhe standartit bashkëkohor!

Puna jonë e përbashkët, qeveri qendrore dhe qeveri vendore, bashkëqeverisja me njerëzit e jashtëzakonshëm të Patosit, korrektesës me partnerët tanë janë garanci për suksesin e sfidave që koha dikton.

Tek rendisja arritjet dhe projektet që kanë marrë jetë, duke mbuluar hartën e Patosit dhe gamën e shërbimeve, u ndjeva krenare që fjala jonë ka qenë puna dhe puna jonë ka qenë fjala e mbajtur.

Kemi realizuar ato çka janë premtuar dhe do të vijojmë të jetësojmë ato projekte që sëbashku me qytetarët i kemi listuar prioritet.

Si një Bashki që ka përqafuar qysh herët vullnetin e qasjes Europiane, punë e projekte strategjike na presin së shpejti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME