Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËRama me kryebashkiakët në Pogradec/ Po me këta të Fierit ç'pati?!

Rama me kryebashkiakët në Pogradec/ Po me këta të Fierit ç’pati?!

Kryeministri Edi Rama vazhdon të shfaqet i nervozuar. Jovetëm ditën e djeshme në takimin me kryebashkiakët në Pogradec por edhe gjat ditës së sotme.

Një incident është regjistruar sot gjatë takimit të kryeministrit me kryebashkiakët. Ky takim, që ka hyrë në ditën e tij të dytë, po mbahet në Pogradec.

Teksa fliste kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, Rama është nervozuar me bisedën me zë të ulët të kryetares së bashkisë së Patosit, Rajmonda Balilaj, me një koleg të saj.

Rama i ka tërhequr vëmendje që të ndalojë së bëri muhabet, ndërsa e paralajmëroi se do e nxirrte jashtë.

“Ça janë këto muhabete, pse i flet atij?! Do të nxjerr jashtë. Me ty e kam. jo me ty jo, me Rajmondën. Po boll tani, boll!”, iu drejtua Rama.

Gjat takimit të një dite më parë Rama i nervozuar komunikojë me tre kryebashkiakët e Fierit duke nisur me Majlinda Bufin dhe Armando Subashin. Si duket është kujtuar që kish harruar kryebashkiaken e Patosit Rajmonda Balilaj dhe të njëjtën gjë e bëri me të sot. Paska harruar shoku Rama që Fierin e ka qujatur edhe “Kryqytetin e socialistëve” dhe rezultatet nuk vijnë vet për “sytëdhe buyët e bukur”.

Kjo mënyrë e sjelluri e kreut të qeverisë ka bërë që Live e takimit në fillim të shpërndaheshin në rrjete sociale nga socialistët fierakë por për çudi pasdite vonë në mbrëmje janë fshirë nga llogaritë e tyre

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME